poniedziałek, 16 listopada 2009

Poznańska Masa Krytyczna demonstrowała przeciw dyskryminacji

Poznańska Masa Krytyczna po raz kolejny wzięła udział w Marszu Równości i Tolerancji, który w Poznaniu odbył się w sobotę, 14 listopada. Protestowaliśmy przeciw poczynaniom Prezydenta Miasta Poznania, który zabrania nam, rowerzystom i rowerzystkom, wyrażać publicznie krytykę wobec dyskryminacyjnej polityki władz miasta.

Dziekujemy wszystkim rowerzystkom i rowerzystom, którzy byli tam z nami!
To dzięki Wam nasz głos był słyszalny!

mmpoznań
Szósty poznański Marsz Równości w tym roku pokonał trasę z placu Mickiewicza na plac Wolności.
Wśród kilkuset osób są przedstawiciele mniejszości seksualnych niosące transparenty z napisami "Geje i lesbijki też płacą podatki", są też poznańscy rowerzyści z hasłem "Stop cyklofobii", niepełnosprawni i anarchiści. Kolumnę marszową otwierają bębniarze.
O uczuciu dyskryminacji mówili też poznańscy rowerzyści.
- Zapraszam do tego, by Masa Krytyczna odbywała się w Poznaniu każdego dnia - mówiła Kamila Sapikowska, organizatorka Poznańskiej Masy Krytycznej.

gazeta wyborcza
250 osób przemaszerowało przez Poznań w marszu równości, by walczyć z dyskryminacją z powodu płci, wyznania i pochodzenia, a zwłaszcza - z powodu orientacji seksualnej. Były tez transparenty: Stop cyklofobii. To poznańscy rowerzyści, którzy uważają się za dyskryminowanych przez prezydenta miasta.

GW2
W sobotę na placu Mickiewicza zbiera się kilkaset osób. Chcą demonstrować przeciwko dyskryminacji - nie tylko z powodu orientacji seksualnej.
Na żółtym transparencie: "Stop cyklofobii!". Obok jadą młodzi ludzie na rowerach. Kamila Sapikowska z poznańskiej Masy Krytycznej: - Ostatnio prezydent Grobelny zabronił nam przejazdu przez miasto. Jesteśmy dyskryminowani przez władze Poznania! Dlatego tu demonstrujemy.

W Poznaniu równość górą
Obok jechali rowerzyści z hasłem "Stop cyklofobii!". - Bo czujemy się dyskryminowani przez władze Poznania - wyjaśniała Kamila z Masy Krytycznej.

radio merkury
W paradzie z kolorowymi balonami i flagami szli przedstawiciele różnych grup między innymi homoseksualiści, niepełnosprawni i
cykliści, którzy czują się dyskryminowani w Poznaniu.

efakt
Co prawda manifestanci, wśród których byli geje, lesbijki, ich sympatycy, a nawet dyskryminowani rowerzyści (skandujący: "Stop cyklofobii!"...), usłyszeli od różnych niezadowolonych homofobów trochę przykrości pod swoim adresem, ale ogólnie było spokojnie.

info.wiara.pl
Około trzystu osób, w tym geje i lesbijki, przeszło w sobotę po południu przez centrum Poznania w „Marszu Równości. Jednym z uczestników demonstracji był Tomasz Polak – były ksiądz Tomasz Węcławski.
Na transparentach i plakatach demonstranci mieli wypisane m.in. hasła: „Poznań wie, jak być tolerancyjny”, „Chcemy edukacji w szkołach nie w kościołach”, „Stop cyklofobii”. Niesiono też tęczowe flagi – symbol społeczności homoseksualnej.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz